Airbnb daireleri: 2019 promosyon kodları ve kuponları, ilk rezervasyon indirimi ve incelemeler

Başarılı bir San Francisco start-up’ı olan Airbnb, 2008 senesinde faaliyete başladı. Günümüze kadar ise dünya çapında şaşırtıcı bir başarıya ulaştı. Düşünün: Yalnızca birkaç yüz daire ile işe başlamıştı!

Bugün Airbnb, farklı şehirlerde ve ülkelerde, her zevk ve bütçeye uygun konaklama fırsatı sunar. Odalar, hostel yatakları, turist karavanları, daireler, yat içi konaklama, mobilyalı mağaralar ve daha birçok seçenek bulunmaktadır. Mevcut seçenek sayısı gerçekten çarpıcıdır. Bunun en hoş kısmı da düzenli olarak sunulan özel fırsatlar ve indirimlerdir.

Seyahat etmeyi seviyorsunuz ama Airbnb’ye hala kayıt olmadınız mı? Hemen şimdi kayıt olma fırsatını yakalayın ve dünya çapında rahat konaklama fırsatı sizin olsun! Aşağıdaki linki kullanarak ilk yolculuğunuza $33’lık indirim elde edin (bu fırsat, bu makalenin yazıldığı esnada geçerli olup, daha ileriki bir zamanda geçerli olmayabilir). Bu promosyon fırsatını, ilk rezervasyon ücretinin bir kısmını ödemek için kullanın ve seyahatinizin tadını çıkarın!

İlk rezervasyonunuzda bonus kazanmak için link

Dikkat! Bu fırsat, yalnızca yukarıdaki link aracılığı ile kaydolduğunuz sürece geçerlidir.

Alınan promosyon kodu, $78 üstü kira ödemesi yaparak aktive olacaktır (bu bilgi, makalenin yazıldığı esnada geçerli olup daha ileriki bir zamanda geçerli olmayabilir). Daha düşük maliyetli bir seyahat mi planlıyorsunuz? Öyleyse kuponu başka bir sefer kullanın! Bu seyahat için, bu makalede bahsi geçen başka indirimler de kullanabilirsiniz.

Dikkat: 2018’den 2019’e geçerken bu hizmet, ilk rezervasyon için en büyük indirim fırsatını sunar. İşte Airbnb ile dünyayı keşfetmenin tam zamanı!

Airbnb registration: a few steps to cost-efficient trips around the world

Şimdi, linke tıkladınız ve kayıt prosedürüne geçtiniz. Unutulmaz ve çok rahat seyahat ve konaklama fırsatından sadece birkaç adım ötedesiniz.

 1. Resmi web sitesi, kaydolmak için birkaç metot sunar: sosyal ağlarla (Facebook, Google+) ya da e-posta ile. İlgili seçeneği seçin ve gerekli yerlere bilgilerinizi girin.

Airbnb registration: a few steps to cost-efficient trips around the world

Kaydolurken Airbnb topluluğunun her üyesine karşı saygılı olmayı kabul etmelisiniz: bu, Airbnb hizmetinin bir kuralıdır.

 1. Hesabınıza bir bildirimin ya da bir doğrulama e-postasının gelmesini bekleyin ve kaydı tamamlamak için bunlarla gelecek linki kullanın.
 2. Gerçek fotoğrafınızı yükleyin.
 3. Telefon numaranızı girin, doğrulama kodunu içeren mesajı bekleyin ve bu kodu gerekli alana girin.

Kaydınız tamamlanmıştır! Şimdi sadece bir tane iş kaldı: profilinizdeki alanları doldurmak.

Airbnb ile mükemmel daireler: doğru olanı nasıl seçmeliyim

Bunun için kullanıcı hesabı menüsündeki “Profili Değiştir” seçeneğini seçin. Eğer mümkünse tavsiye edilen alanları doldurun, iletişim bilgilerinizi girin, hobilerinizle ilgili birkaç şey yazın ve nasıl seyahat etmeyi tercih ettiğinizi ve en sevdiğiniz mutfağı da belirtin. Site kullanıcıları, en sevdikleri kitaplar, müzikler ve filmler hakkında da yazarlar. Siz de takdir edersiniz ki bu hizmet iletişim ve arkadaşlık üzerine kuruludur.

Airbnb, her kullanıcı için güvenli bir platform yaratma amacı güder. Gerçek bilgi temin ettiğinizden emin olun! Bu sayede sizi ağırlayacak olan kişi, ne bekleyeceği ve misafiriyle nasıl iletişime geçeceği konusunda daha bilinçli olacaktır.

Airbnb ile mükemmel daireler: doğru olanı nasıl seçmeliyim

Kayıt olduktan sonra sıra, size uygun daireleri seçmeye gelmiştir.

 1. Başlamadan önce istediğiniz para birimini ve dili seçin.
 2. Arama kutusunda; seyahat edilecek yeri, seyahat tarihini ve yolcu sayısını girin.
 3. İlginizi çeken konaklama türünü belirtmeyi de unutmayın. Airbnb, şu konaklama seçeneklerini sunar: tam konaklama (kalacağınız yerin tamamı size verilecektir), bir oda (bu oda kişisel kullanım için olup diğer kısımların ev sahipleri ya da diğer misafirler ile paylaşılması gerekebilir) ve ortak oda (birden fazla misafir için).
 4. Fiyat aralığını belirleyin – bu sayede aramada bir hayli vakitten tasarruf edebilirsiniz.

Hileler ve ipuçları hakkında birkaç bilgi: rezervasyon yaparken neleri göz önünde bulundurmalıyım

Kira fiyatı, dairenin konumuna göre büyük miktarda değişiklik gösterir (şehir merkezine, toplu taşıma değişim hattına ve lokal turistik yerlere yakın konumlar genelde daha pahalıdır).

 1. “Daha çok filtre” seçeneğine de dikkat edin. Burada, kiraladığınız dairelerde görmek istediğiniz; internet erişimi, televizyon, interkom ve daha birçoğunun olduğu ekstra rahatlık fırsatlarını görebilirsiniz.
 2. Çocuklarınızla veya evcil hayvanlarınızla seyahat etmeyi düşünüyorsanız ilgili filtreyi işaretleyin.
 3. Bütün gerekli seçenekleri işaretledikten sonra “Evleri göster”e basın.

Hileler ve ipuçları hakkında birkaç bilgi: rezervasyon yaparken neleri göz önünde bulundurmalıyım

Web sitesinde, girdiğiniz parametrelere göre kiralama seçenekleriyle karşılaşacaksınız. Sağ tarafta, gitmek istediğiniz yerin bir haritasını görebilirsiniz ve burada tercih ettiğiniz konumu hemen belirleyebilirsiniz.

 • İlginizi çeken dairelerin sayfalarına girin ve bunlar hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Genel olarak konaklama bilgilerini dikkatlice okuyun, fotoğraflara göz gezdirin. Konuma, tarihi şehir merkezine yakınlığına ve toplu taşıma olanaklarına dikkat edin. Örneğin, St. Petersburg şehrinde, yeraltı istasyonlarına yakınlık bir hayli önemlidir.
 • Evin kurallarını detaylı bir şekilde inceleyin çünkü bu kurallar, diğer ev sahiplerinin kurallarına nazaran temelde farklılıklar gösterebilir. Genelde sigara içmek, dışarıdan misafir getirmek ve parti vermek yasaktır ve bununla beraber bazı evler, küçük çocukları veya ev hayvanları olan misafirler için uygun olmayabilir. Geldiğinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için her bir detayı göz önünde bulundurun.
 • Bir iş seyahati için mi bir daire arıyorsunuz? O zaman, iş çantası ikonuyla özel olarak işaretlenmiş reklamlara bakın. Bu konaklama seçenekleri, iş yolcuları için gerekli her şey ile donatılmış olur. Bu arada, 2016’dan itibaren bu site, aynı zamanda yeni bir promosyon kodu sunuyor: iş seyahati için $50 indirim. Bu kuponu almak için, kişisel hesabınızda “İş İçin Airbnb” kısmını bulup şirket e-postanızı girmeniz gereklidir.

Şansınızı kaçırmayın: Airbnb'de daire rezervasyonunu ve ödemeyi nasıl yapabilirim

Ayrıca, yukarıda bahsettiğimiz ilk seyahat kuponunu, ilk iş seyahatinizin ödemesini yaparken de kullanabilirsiniz.

 • Ev sahibi tarafından sunulan ek bonusların listesine de göz atın. Konaklayacağınız yerde çamaşır makinası, banyo aksesuarları ve saç kurutma makinası gibi şeyler de bulunabilir. Mutfağı kullanabilir misiniz, kullanabilirseniz hangi şartlar altında buna bakın. Bazen fiyata kahvaltı da dahil oluyor. Belli bir ücret karşılığında ev sahibinin sağladığı seçenekler de vardır (misafirin isteğine göre).
 • Hoşunuza giden konaklama ile ilgili kullanıcı yorumlarını dikkatlice okuyun (Airbnb, yalnızca doğrulanmış geri bildirimleri yayınlar). Genel açıklamalar kısmında asla bulamayacağınız bilgileri burada bulabildiğiniz için bu, çoğu zaman kalmak istediğiniz yer ile ilgili daha fazla bilgi edinebilmenin çok iyi bir yoludur.

Bazen, bazı konaklama seçenekleri henüz geri bildirim almamasına rağmen, puanlarını artırmak için indirimli fiyatlarla kiralamaya açıktır. Eğer risk almaktan korkmuyorsanız, bu para tasarrufu yapma şansını kaçırmayın.

 • Bazı durumlarda ev sahipleri, özel kiralama seçenekleri getirirler: örneğin, temizlik ya da dışarıdan misafir getirmek için ekstra ücret ödemek gibi.
 • Sunulan indirimleri gözden kaçırmayın. Bazı ev sahipleri, uzun süreli kiralamalarda, dairelerinin kira fiyatında indirim yapabilirler (genelde bir haftadan ya da bir aydan fazla olarak).

Nasıl iptal edebilirim: Airbnb'de rezervasyon iptal etme yöntemleri

Şansınızı kaçırmayın: Airbnb’de daire rezervasyonunu ve ödemeyi nasıl yapabilirim

Size uygun konaklamayı seçmek için “Hemen Rezervasyon” butonuna bakın. Bu buton varsa, ev sahibinin doğrulamasını beklemenize gerek yoktur. “Rezerve et” butonuna bastıktan sonra ödemeniz otomatik olarak gerçekleşecektir. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, ev sahibi ile geliş ve yerleşme konularını detaylıca konuşmaktır.

Eğer bu buton yoksa, ev sahibine rezervasyon talebi gönderin. Ev sahibine, gerçekleştireceğiniz seyahat hakkında kısaca bilgiler verin ve varsa, sorularınız sorun. Ev sahibiyle yaptığınız bu konuşmaya istediğiniz zaman mesajlarınızdan ulaşabilirsiniz.

Ev sahibi talebi kabul ettikten sonra (Hemen Rezervasyon butonu yoksa); Visa, MasterCard, AMEX, Discover, JCB gibi kredi ya da debit kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

Airbnb’de, her rezervasyon için belli bir ücret kesilir. Bu sayede hizmetin hem stabil hem de kullanıcılar için güvenli kalması sağlanır.

Resmî web sitesinde nakit ödemelerin tamamen yasak olduğunu unutmayın. Böyle bir durumda hesabınız silinebilir.

Para transferi gerçekleştiğinde rezervasyon onayı, dairenin adresiyle ev sahibinin telefonunu içerecek şekilde size elektronik yolla ulaşır. Evet, şimdi valizlerinizi hazırlayabilirsiniz!

Nasıl iptal edebilirim: Airbnb’de rezervasyon iptal etme yöntemleri

Birçok kişi, önceden daire rezerve etmeyi tercih eder ki bu gayet pratik bir şeydir. Bu noktada, Airbnb’de mevcut rezervasyon iptal seçeneklerini göz önünde bulundurmak faydalıdır:

 • Esnek – Check-in öncesinin 24 saatine kadar %100 para iadesi
 • Ortalama – Check-in yapılmadan 5 gün öncesine kadar seyahat iptalinde %100 para iadesi
 • Katı – En az 1 hafta öncesinden seyahat iptalinde, toplam miktarın %50’si iade edilir.

Ender durumlarda, süper katı iptal kuralları da olabilir (iptalin, planlanan check-in’den 30+ gün önce haber verilmesi ile %50 para iadesi). Uzun vadeli kiralama fırsatları için (28 günden fazla), özel uzun vadeli iptal kuralları geçerli olabilir.

Airbnb’de her bir reklamın altında özel bir iptal çeşiti gösterilir. Dikkatli olun!

Airbnb’de nasıl paradan tasarruf edebilirim: indirimli daireler

Eğer elinizde kuponlar varsa bunlar, şu kurallar çerçevesinde kullanılabilirler:

 • Bir konaklama yeri için sadece bir kupon kullanılır ve bu kupon bir kez daha kullanılamaz.
 • Kuponun tarihi geçerse, tekrardan etkinleştirilemez.
 • Çoktan yaptığınız bir rezervasyon için bir kupon kullanamazsınız. Bunu sonraki seyahatinizde kullanabilirsiniz.

Halihazırda Airbnb’de bir hesabı olan ama ilk seyahat indirimi olmayan kişilerin kiralarken özel promosyon kodları (rezervasyon yaparken son etapta bulunan özel alana kullanıcıların kopyalayıp yapıştırması gereken alfanümerik karakterler) kullanmaları önerilir. Bu kodlar, periyodik olarak güncellenir ve belli bir şehir ya da ülke için özeldir.

Bilgi paylaşarak Airbnb rezervasyonlarında indirim kazanın

2018’de ve 2019’de geçerli kodlar şunlardır:

 • POLOGNE2016 (neredeyse her yerde kullanılabilir)
 • NORVEGE2016
 • SICILE2016
 • MAROC2016
 • PORTUGAL2016
 • AMSTERDAM2016
 • ESPAGNE2016
 • SARDAIGNE2016
 • MALTE2016
 • CROATIE2016

Bu kodlar, diğer ülkelerde konaklama rezervasyonu yapmak için de kullanılabilirler. Aşağıda da şehirler için geçerli promosyon kodları vardır:

 • BARCELONE2016
 • DUBLIN2016
 • FLORENCE2016
 • MILAN2016
 • STOCKHOLM2016
 • COPENHAGUE2016
 • AMSTERDAM2016
 • LONDRES2016
 • MOSCOU2016
 • ISTANBUL2016
 • LISBONNE2016
 • NEWYORK2016
 • MADRID2016
 • MIAMI2016
 • BERLIN2016
 • BUDAPEST2016
 • MONTREAL2016
 • PRAGUE2016
 • BRUXELLES2016
 • ROME2016
 • SF2016

2017’de geçerli olan en son promosyon kodları, Barselona’da ve Paris’te konaklamada indirim sağlarlar. Bu kuponlar için “ŞEHİR2018” örneğinde olduğu gibi karakterleri girmeniz gereklidir, mesela “BARCELONE2018”. Bu kodların, 2019 başında da kullanılabilme olasılığı yüksektir. Ayrıca, eski promosyon kodlarına bulunduğunuz seneyi girmeyi denemeniz de tavsiye edilir, gayet işe yarayabilir.

Şuna da dikkat etmek gerekir ki Airbnb son zamanlarda belli ülkeler ve şehirler için daha az promosyon kodu verir oldu çünkü servis dünya çapında üne kavuştu. Bundan dolayı bu çeşit promosyonlar her geçen zamanla geçerliliğini yitirmekte. Belki 2019’de daha az kod kullanılabilir olacaktır. Promosyon kodlarını kullanarak hemen şimdi seyahatinizi daha ucuza yapın!

Bu arada, 2019 Yılbaşı arifesinde çok büyük ihtimalle Yeni Yıl kuponları olacaktır. İnanılmaz ucuza muhteşem bir kış seyahati yapma fırsatını sakın kaçırmayın! Haber bültenine abone olun ve daima son gelişmelerden haberdar olun.

Bilgi paylaşarak Airbnb rezervasyonlarında indirim kazanın

Airbnb ile mi seyahat ediyorsunuz? Arkadaşlarınız ve ailenizi de davet edin. Onlar da bu sınıfının en iyisi konaklama web sitesi sayesinde rahatça seyahat etme fırsatını hak ediyorlar!

Davetiyeniz sayesinde arkadaşlarınız, ilk rezervasyonlarında bonus kazanırlar. Arkadaşınızın seyahatinin hemen sonrasında siz de bir indirim kazanırsınız. Eğer arkadaşlarınız web sitesinde ev sahibi olurlarsa bonuslar birikir.

Alınan toplam bonus miktarı $5000’ı geçmemelidir.

Sık sık iş seyahati yapmanız, rahatınızdan ödün vermenizi gerektirmez. İlgili alana şirket e-postanızı girin, $98 üstü ilk iş seyahatinizden dönünce $39’lık bonus kazanın (bu fırsat, bu makalenin yazıldığı esnada geçerli olup, daha ileriki bir zamanda geçerli olmayabilir).

Evinize hoş geldiniz! Airbnb profilinizi ziyaret etmeyi unutmayın

Her şey yolunda olarak eve döndüğünüzde halletmeniz gereken önemli bir şey vardır: web sitesine dürüstçe bir şekilde geri bildiriminizi bırakmak.

Seyahat sonrasında, müşterinin konaklama ile ilgili bir geri bildirim bırakması için 14 günü vardır. Bu size kalmıştır ister yaparsınız, ister yapmazsınız. Biz size yapmanızı öneririz. Neden mi?

 • Ev sahibi tarafından profilinize bırakılan geri bildirim, siz de geri bildiriminizi bırakmadan profilinizde belirmez. Airbnb’de, kullanıcılarla ilgili bu tarz bilginin mevcudiyeti hem ev sahipleri hem de misafirler için çok önemlidir. Bazen ev sahipleri, hiçbir geri bildirimi olmayan bir misafirin rezervasyon talebini güvenlik sebebiyle iptal edebilir.
 • Daire seçme sırasında diğer kullanıcılar tarafından bırakılan geri bildirimlerin ne kadar kullanışlı olduğunu hatırlayın. İşte diğer kullanıcılara bu konuda yardım etme sırası sizde. Kiralama deneyimizle ilgili bütün ana unsurlardan bahsedin.
 • Airbnb, sistemi aktif olarak kullanıp ilginç ve kullanışlı geri bildirimler bırakanları periyodik olarak bonuslarla ödüllendirir. Bu bonusları kaçırmamak için resmi web sitesinin haber bültenine abone olup bonuslardan ve promosyonlardan haberdar olun.

Neden dünyanın dört bir yanından seyahat edenler Airbnb’yi arkadaşlarına önerirler?

Birçok turist, bir otel odasına bakmaktansa, dünyaca ünlü bir hizmet ile daire kiralamanın daha elverişli olduğu kanısında.

 • Dünyanın dört bir yanında turistik yerleri gezer, yabancı şehirlerin ve ülkelerin yerel havasını içinizde hissedersiniz. Eve döndüklerinde turistler çoğunlukla “Kendimi evdeymiş gibi hissettim! Gittiğim ülkedeki akrabalarımı ziyaret ettim sanki.” benzeri geri bildirimler paylaşırlar.
 • Çocuklu aileler için seyahatlerde kiralık konaklama kullanmak ideal bir çözümdür.
 • Daire kiralarsanız paranızın büyük bir kısmı cebinizde kalacaktır. Birçok otelin, yoğun sezonlarda fiyatları uçuk miktarlara çektiğini herkes bilir. Daire kiralamayı seçerek paradan bir hayli derecede tasarruf edersiniz.
 • Beklenmedik durumlarda site kullanıcılar, Problem Çözüm Merkezi aracılığıyla destek talebinde bulunabilirler.
 • Kiralık konaklamanın önemli bir avantajı da ev sahiplerinin her zaman geç check-out ya da erken check-in yapılmasını kabul etmeleridir. Buna ek olarak turistler, ev sahiplerinin ücretsiz olarak onları istasyonda ya da havaalanında karşıladıklarını sık sık belirtir.

İlginç bilgi: 2016 Rio de Janerio Olimpiyatları’nde, Airbnb konaklama sitesinin, komitenin organizasyonunda büyük emeği geçti. Her ziyaretçi ve hayran için konaklama stoğu yetmeyince bu hizmet, şehir ziyaretçileri için bir kurtarıcı görevini gördü. 2018’de, Kore Cumhuriyeti Pyeongchang Kış Olimpiyatları’nda bunu tekrar göreceğiz.

Tecrübeli yolcular, fiyat-kalite oranı bakımından en “lezzetli” konaklama fırsatlarının saniyesinde tükendiğine işaret ederler. Bundan dolayı, tatilin gelmesini beklemeyin, hemen şimdi şu linki kullanarak kayıt olun:

İlk rezervasyonunuzda bonus kazanmak için link

Airbnb ile daire rezervasyonu yapmak, başka bir şehirde yapacağınız konaklamayı olabildiğine ucuz ve rahat kılmak için müthiş bir fırsattır. En iyi konaklama hizmetiyle en iyi daireleri kiralamayı hak ediyorsunuz!

Neden dünyanın dört bir yanından seyahat edenler Airbnb'yi arkadaşlarına önerirler?

12345 (50 votes, average: 4.80 out of 5)
Loading...